WARSZTATY – PODSTAWY FOTOGRAFII  STUDYJNEJ

 

Termin: 28 kwietnia 2018     Miejsce: Studio w Browarze, Tychy

 

 

 

DLACZEGO AKURAT MOJE WARSZTATY?

Moje pierwsze lampy błyskowe kupiłem w 1992 roku. Metodą prób i błędów, przez wiele lat zdobywałem wiedzę jak ich używać, by uzyskać perfekcyjne oświetlenie. Moje warsztaty fotografii studyjnej, to esencja wiedzy, którą gromadziłem latami, pracując  na kilku systemach oświetleniowych.

Ludzie cenią mnie za to, że nie boję się zdradzać moich sekretów i odpowiadam na wszystkie pytania. Bo fotografia studyjna, to nie wiedza tajemna, a raczej umiejętności poparte doświadczeniem. Można to wszystko zdobywać latami, lub znacznie szybciej na warsztatach.

Moje warsztaty to okazja, aby samodzielnie ustawić plan zdjęciowy i nauczyć się robienia  fotografie przedmiotów na własną stronę lub do sklepów internetowych. Przede wszystkim nauczysz się jak rozumieć światło, by nad nim zapanować i wykonać idealne zdjęcie.

 

DLA KOGO SĄ PRZEZNACZONE WARSZTATY 

Warsztaty przeznaczone są dla osób chcących zdobyć pierwsze doświadczenia z pracą w pełni wyposażonym studiu fotograficznym. Nauczysz się pracy ze światłem błyskowym, posługiwania się kilkoma źródłami światła oraz doboru odpowiednich modyfikatorów. Pokażę Ci też typowe błędy popełniane w studiu, abyś wiedział/a, jak ich unikać.

Zajęcia odbywają się w małej grupie, więc każdy ma możliwość pracy na jednym z kompletnych stanowisk oświetleniowych.

Nauka odbywa się w sposób praktyczny, samodzielnie będziesz realizować zadania proponowane przeze mnie. Opowiem o interesujących Cię sprawach i technikach i nauczę kontrolować światło w studio.

Te warsztaty są też idealne dla osób, które zastanawiają się jakiego i ile sprzętu studyjnego potrzebują, lub nie wiedzą, jak wykorzystać już posiadany sprzęt.

CO TRZEBA PRZYNIEŚĆ I CO UMIEĆ 

Własny aparat z obiektywem i kartę. Aparat musi mieć możliwość podpięcia lampy błyskowej lub gniazdo synchronizacji. Jeśli masz wątpliwości czy Twój aparat będzie się nadawał, napisz do mnie.

Nie wymagam wiedzy o oświetleniu błyskowym, wystarczy umiejętność poradzenia sobie z własnym aparatem w trybie manualnym.

CZEGO SIĘ NAUCZĘ

Warsztaty to idealny sposób, by nauczyć się pracy na sprzęcie studyjnym i poćwiczyć pracę z nim przed zakupem własnego zestawu. Pokażemy ile i jakiego sprzętu potrzebujesz, aby osiągnąć wybrane cele sesyjne i udowodnimy, że wcale nie potrzebujesz ogromnej ilości sprzętu, aby zdjęcia zachwycały świetnym oświetleniem. Jeśli nie miałeś nigdy kontaktu z oświetleniem studyjnym, po tym kursie będziesz w stanie samodzielnie zrealizować sesję z jego pomocą.

 

Program zajęć :

 • poznanie obsługi sprzętu studyjnego
 • rozkład światła wychodzącego z czasz i softboksów
 • dobór odpowiednich modyfikatorów światła
 • dobór optyki i kontrola głębi ostrości
 • współpraca aparatu i komputera
 • interpretacja i wywoływanie plików RAW
 • oświetlanie prostych planów fotograficznych
 • oświetlanie błyszczących przedmiotów
 • różne sposoby oświetlenia tego samego przedmiotu
 • oświetlenie w makrofotografii
 • podstawowa obróbka zdjęć i przygotowanie plików do internetu

 

Ilość miejsc: 6  Koszt:  949 zł, przy zapisach do 17.04.2018  749 zł (faktura VAT 22%)

PROMOCJA:  Zapisując się w dwie osoby na raz, każda z osób otrzyma 10% zniżki 

 

ZAPISUJE SIĘ!

 

Jeżeli masz pytania dotyczące udziału w warsztatach lub chcesz się upewnić czy spełnią one Twoje oczekiwania, pisz na adres: studio@arturnyk.pl

Przed warsztatami zapraszam do przeczytania kilku moich artykułów, które będą pomocne w fotografii studyjnej. Jeśli chcesz mnie lepiej poznać, obejrzyj wywiad jakiego udzieliłem Szerokiemu Kadrowi : https://www.szerokikadr.pl/fotograf-miesiaca/artur-nyk

Tajemnicza Panna Młoda czyli jak to było z tym światłem

Czarny, błyszczący, okrągły czyli koszmar fotografa

Mniej znaczy więcej

Percepcja czyli jak oszukać wzrok

Zdjęcia kłamią ?

7 prostych zasad, o których zapominamy

Domowe studio za 1000 zł cz.2

Domowe studio profesjonalne czyli Bowens cz.3

Domowe studio profesjonalne czyli Elinchrom cz.4

 

 

Organizator zastrzega sobie prawo odwołania bądź przesunięcia w czasie warsztatów fotograficznych w przypadku nieuzbierania wystarczajacej ilości uczestników.