8 comments on “Kupuję nowy obiektyw

 1. No i znów zacząłem myśleć i analizować zakup Sigmy 17-50 EX, zamiast 17-70… No cóż, ale ja nie zarabiam, wiec kupię jak zajadę obecny, za jakość nikt nie płaci ;)

 2. Nie do końca jestem przekonany, czy te strony faktycznie są dobrym źródlem na tego typu porówniania. Arturze, zwróć jednak uwagę na jedną rzecz – ja pracuję przykładowo od zawsze na 24-70mm f/2.8L. Wrzuciłem do porównania moją wersję z tą usprawnioną dwójką. Obiektyw I na f/16 jest WYRAŹNIE mniej ostry niż II na f/2.8. Faktycznie Canon AŻ TAK by się postarał?

  Jeżeli tak to chylę czoła ;)

  Btw. własnie zwróciłem uwagę po powrocie do domu, że żaden z moim komentarzy do Twoich postów niestety się nie pojawił – wszystkie pisane na iPhonie. Ogólnie bardzo ciężko było wpisać cokolwiek na systemie bloggera, zwróć na to uwagę w wolnej chwili.

 3. Kumpel ma 70-210/2,8 L IS i porównywał go z wersją II Mówi, że różnica jest bardzo duża, więc te róznice w tym teście to raczej prawda.

  Nie wiem o co mogło chodzić z nie pojawieniem się Twoich komentarzy. Rozumiem, że nie chodzi o ten komentarz, ale o wcześniejsze, które wysyłałeś z iPhona. Nie miałem nigdy wcześniej informacji, że są jakieś problemy, musiałem włączyć ograniczenia, bo spam zaczął przychodzić w gigantycznych ilościach :)

 4. Ja kupiłem Tamrona 17-50/2.8 /sony/… Mam i używam od zawsze stałek 35/1.8, 50/1.4, 135/2.8, jednak brakowało mi nieraz szerokiego kąta, stąd ten zoom w zestawie. I co ?
  Jasny, ostry, niezły. Poprawny. Ale nie ma tego "czegoś" co mają moje stałki. Nie wiem jak to nazwać, ale coś mi w tym poprawnym obrazie nie leży… Będę szukał dalej czegoś bardziej uniwersalnego…

 5. Czasem powód może być inny. Ja od początku jestem, tak jak pisałem, posiadaczem 17-70. Zakupiłem jednak parę miesięcy temu 24mm. Zakupu nie uzasadniała ani jakość obrazu (wcale nie jest porywająco) ani szybkość autofocusa. Za to na ulicy ergonomia pracy z małą stałką jest tak porywająca, że rzadko kiedy zmieniam ten obiektyw na inny ;)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>