2 komentarzy na “Kamila prawie bez niczego

  1. Jako retuszer powinnam się oburzyć ale jestem w 100 % za. Im mniej retuszu tym lepiej dla naturalności zdjęcia, ale aby móc sobie pozwolić "na mniej" to trzeba już naprawdę dobrze popracować w realu, modelka, makijaż, wizaż, światło i na końcu wyzwalacz migawki ;))))
    Twoje "niedoskonałe" zdjęcia powyżej są lepsze od wyretuszowanych w stylu perfect/render retuszy.

  2. W poprzedniej odsłonie nadmiar efektów, przede wszystkim w światłach, spowodował nienaturalny efekt. Teraz naturalność powoduje, ze przekaz jest bardziej autentyczny. Ale nie ma wzorów na "stopień" obróbki, nie można opisać matematycznie jak należy wyostrzyć, rozjaśnić, przyciemnić, co usunąć, a co zostawić, a co wygładzić i w jakim stopniu. To jest subiektywny wybór i takim zawsze pozostanie. Także odbiór jest subiektywny. Kosmyk włosów na prawym ramieniu może być kwintesencją naturalności, jak również niepotrzebnym elementem rozpraszającym i odciągającym uwagę od całości.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.