11 comments on “Jak znaleźć swoje zdjęcie w internecie czyli nie kradnij moich zdjęć

  1. Google już nie wspiera wyszukiwania obrazem z tego co wiem. Pozostaje tineye. Sam pracuję nad tego typu narzędziem, którym umożliwi fotografom wyszukanie zdjęcie w necie ale nie pojedynczo a hurtowo oraz integracje np. z Dropbox etc. :)

  2. Dlaczego maja nie płacić, skoro korzystają z cudzej własności? Na pewno wiedzą o istnieniu praw autorskich, i nie ma co do tego żadnych wątpliwości, że za nie płacić trzeba. Dla opornych, odpowiedzi na pytanie zapłacić za czyjejś zdjęcie, czy nie – udziela sąd.

  3. Dokładnie tak jest. Zawsze najpierw są zdziwienie i oburzeni nawet, ale potem dochodzą do wniosku, że lepiej się dogadać i zapłacić mniej niż można by od nich domagać się w sądzie.

  4. Oczywiście działa samo w sobie i będzie działać ;], ale np. API już nie. To jest dobre jak chcemy parę obrazków sprawdzić ale jak mamy pokaźną kolekcję, a większość z nas fotografów zdjęć ma tysiące to robi się problem jak to zrobić. W temacie narzędzia z pewnością napiszę gdzie tylko są potencjalni zainteresowani czyli m.in. na forach. Artur, Twój blog śledzę więc również odezwę się :)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>