2 komentarzy na “Domowe studio profesjonalne czyli Elinchrom cz.4

  1. Czy do amatorskich/domowych zastosowań parasolki na lampach są wystarczające? W szczególności po pojawieniu się w Elinchrom parasolek w wersji deep, do których można jeszcze dołożyć dyfuzor — http://www.elinchrom.com/light_shapers/umbrellas.html
    W cenie (na dzień 24.03.2017 r.; Elinchrom za milso.com.pl, lampy systemowe za fotoplus.pl) topowej lampy systemowej mamy D-Lite RX 2, statyw (Manfrotto 1051BAC), parasolkę srebrną deep 105 cm z reflektorem (90°) i przeźroczystym dyfuzorem (do parasolki, nie lampy) oraz wyzwalacz (w wersji Plus, w komplecie z odbiornikiem który obsłuży też lampy systemowe (bez TTL, ale jednak)).

    W przypadku zwykłych parasolek i lamp RX ONE jest jeszcze taniej, chociaż podobno te 100 Ws to za mało. Jaka jest Twoja opinia w temacie potrzebnej (do domowych zastosowań) mocy? Wiem, że da się wybrać tańsze lampy, ale Elinchrom przekonuje mnie wbudowanymi odbiornikami systemu wyzwalania.

    • Zdecydowanie parasolki nadadzą się. Wersja deep daje bardziej skupione światło w porównaniu do zwykłej parasolki, a więc też daje więcej światła przy tej samej mocy.Polecam wersję białą jeśli zależy Ci na miękkim świetle do portretów.Oczywiście dodatkowy dyfuzor jeszcze mocniej je zmiękczy.
      D-Lite RX 2 i 4 to dobre lampy, wielu z moich znajomych ich używa i z ich relacji wynika, że są bezproblemowe. Dobrym rozwiązaniem byłoby mieć dwie lampy RX 2 i RX 4. Jeśli kupujesz tylko jedną lampę, to weź raczej tę mocniejszą. RX One jest jednak bardzo słaba i przyda się tylko jako dopełnienie systemu.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.