7 comments on “Co warte jest 50 Mpx czyli rok ( z kawałkiem ) z Canonem 5Ds

 1. Polecam nie mieć aparatu tak jak ja. Wynajmuje to co mi akurat najbardziej leży do danego zlecenia. W tym roku pracowałem już na 5dmkIII, 5DSR, 1200D !!!, D810, HD4. A7RII Każdy z nich dał mi coś innego :) Rent jest tani, ubezpieczony a jak wychodzi nowość to nie musze sie martwić o zmiane sprzętu i rozpaczać że mój już przestarzały :) Myslę natomiast o jakimś małym fuji/leica co by zawsze mieć coś ze sobą tu czy tam :)

  • Ty Seba żyjesz w innej rzeczywistości :) W Katowicach wynajęcie 5D m3 + np 24-70/4 to koszt 250 zł na dzień lub 650 zł na 3 dni ( + 6000 zł kaucji ). 5Ds w ogóle nie ma w wypożyczalni. W Ubiegłym roku, same moje wyjazdy za granicę zajęły mi 27 dni. Tutaj wypożyczalnia jest po prostu za droga.Obliczyłem bardzo pobieżnie, że na wypożyczenie sprzętu w ubiegłym roku wydałbym ponad 10.000 zł i to zakładając tylko jeden obiektyw i biorąc pod uwagę, że prawie 3 miesiące przesiedziałem w domu z powodu mojego Achillesa.
   Napisz mi ile średnio płacisz za wynajem, bo jestem tego bardzo ciekawy :)

 2. Bardzo ciekawa recenzja. Nakłania do szerszego zastanowienia się przed zmianą sprzętu na nowszy.
  Jeżeli chodzi o marzenia?
  Jako człowiek, który więcej sypia w dzień niż w nocy, podpisuję się pod marzeniem o podświetlanych przyciskach :)

  • Fajny ten test z dpreview, ale nie zaskakuje mnie kiepska jakość wyciągniętych mocno zdjęć z 5DsR, to nie jego bajka:) A co do a7rII to bardzo chętnie :) Przymierzam się teraz właśnie do sesji z jakimś fajnym samochodem, to byłaby najlepsza okazja do tego :)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.